Jesteś w:
Strona główna / Agroturystyka
2022-12-05     Kryspiny, Norberta, Sabiny     Ważna informacja - Urząd Gminy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w dniu 2 maja 2016 będzie nieczynny.
Prezentacja gminy
Urząd gminy
InformatorAGROTURYSTYKA

Uście Gorlickie jest gminą turystyczno-uzdrowiskową o wysokich walorach przyrodniczych, położoną w paśmie Beskidu Niskiego. Obszar gminy charakteryzuje się przewagą dzikich terenów leśnych (około 60%), górzystym ukształtowaniem terenu (liczne wzgórza o wys. 600 do 997 m n.p.m. - np. Lackowa), z rozległymi łąkami i pastwiskami, malowniczymi przełomami rzek i potoków.
Obszar gminy to idealne miejsce do wypoczynku i regeneracji sił. Wysowa-Zdrój była i pozostanie najbardziej znaną miejscowością gminy. Położona w pięknej kotlinie, 510 m n.p.m., urzeka swoim krajobrazem, czystym powietrzem oraz wspaniałym mikroklimatem.
Krzyżuje się tu wiele szlaków turystycznych i jest to dobry punkt wyjścia dla wycieczek pieszych w najwyższe pasma Beskidu Niskiego: na Lackową, Jaworzynę Konieczniańską, Kozie Żebro i Rotundę. Na stoku góry Jawor, na południe od Wysowej-Zdroju znajduje się kaplica słynąca z odpustów na całą Łemkowszczyznę. Aby tam dotrzeć należy z centrum uzdrowiska udać się szlakiem zielonym w stronę Ostrego Wierchu i Lackowej do przejścia granicznego.
Wysowa-Zdrój otrzymała w 2001 r. Wyróżnienie w plebiscycie „Wielkie Odkrywanie Małopolski” za najciekawszy program, ofertę turystyczną na lato 2001 od Marszałka Województwa Małopolskiego, a w 2002 r. zdobyła V miejsce w w/w konkursie.

Lecznictwo uzdrowiskowe w Wysowej-Zdroju to tradycja dwóch wieków. W ciągu tego okresu jej walory oceniło wielu kuracjuszy. Uzdrowisko to dysponuje unikalnymi wodami mineralnymi o zróżnicowanych właściwościach. Używa się ich do leczenia schorzeń układu pokarmowego (szczególnie dróg żółciowych, trzustki, dwunastnicy i jelit), oddechowego (alergii), nerek (kamicy nerkowej) oraz anemii. Na bazie tych wód w Wysowej produkuje się znakomitą wodę mineralną „Wysowianka”, wody lecznicze „Józef”, „Henryk” i liczne wody smakowe. Przy okazji wypoczynku można skorzystać z usług świadczonych przez Zakład Przyrodoleczniczy (kąpiel mineralna, kąpiel perełkowa, masaż podwodny, bicze szkockie, kąpiele cztero-komorowe, zawijania borowinowe, inhalacje, magnetoterapia, światłolecznictwo), Centrum Odnowy Biologicznej (sauna, siłownia, suchy masaż) lub tez w ciszy i spokoju odpocząć na łonie natury, korzystając ze szlaków turystycznych pieszych, konnych i rowerowych.
Na terenie gminy istnieją liczne obiekty zabytkowe, głównie w grupie budownictwa sakralnego. Jest to 26 budowli w stylu cerkiewnym, drewniane, kryte gontem, a także murowane. Stanowią niepowtarzalną część krajobrazu gminy. Do atrakcji należą liczne pamiątki przeszłości - 13 cmentarzy z I Wojny Światowej, upamiętniających zwycięską bitwę pod Gorlicami z 1915 roku, posiadających wielką wartość architektoniczną, artystyczną i krajobrazową, a także liczne przydrożne kapliczki i krzyże. Atrakcją terenu jest również zbiornik wodny na rzece Ropa - w Klimkówce, z możliwością uprawiania sportów wodnych, Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” z ofertą sportów konnych w Gładyszowie oraz pieszo-rowerowe przejścia graniczne w Wysowej-Zdroju, Blechnarce i drogowe w Koniecznej.
W swoje gościnne progi zapraszają również gospodarstwa agroturystyczne, których szybki rozwój obserwuje się od pewnego czasu. Można wypocząć w rodzinnej atmosferze, delektować się smakiem kwaśnego mleka, soczystością owoców czy warzyw zerwanych własnoręcznie z przydomowych grządek. Gospodarze oferują kuchnię regionalna, wegetariańską i dietetyczną oraz małe imprezy okolicznościowe w plenerze. Istnieją też 2 prywatne łowiska pstrąga.

 

Najważniejsze atrakcje naszego regionu:

 1. Szlaki turystyczne piesze, rowerowe i konne
 2. Wyciągi narciarskie - Wysowa-Zdrój, Magura Małastowska, Małastów, Gładyszów i Smerekowiec.
 3. Przejścia graniczne na Słowację - Konieczna (samochodowe), Blechniarka, Cegiełka (turystyczne).
 4. Biecz - najstarsze (XI w.) miasto południowej Polski z muzeum „Szkoły Katów”.
 5. Bardejov - stare (1241 r.) słowackie miasto ze skansenem (Kupele Bardejov).
 6. Skansen w Szymbarku.
 7. Muzeum Regionalne PTTK Gorlice - kolebka polskiego przemysłu naftowego, pamiątki związane z Ignacym Łukasiewiczem, materiały etnograficzne dotyczące Łemków i Pogórzan, pamiątki z bitwy pod Gorlicami (1915 r.).
 8. Szlak 71 cerkwi w Beskidzie Sądeckim i Beskidzie Niskim.
 9. Szlak 55 cmentarzy wojskowych z I wojny światowej w okolicy Gorlic.
 10. Zbiornik wodny Klimkówka.
 11. Stadnina koni huculskich w Gładyszowie i koni arabskich w Hańczowej oraz Wysowej-Zdroju.
 12. Magórski Park Narodowy, rezerwaty geologiczne - „Kornuty”, „Jelenia Góra”.
 13. Nowoczesna kryta pływalnia w Gorlicach, sztuczne lodowisko.
 14. Karczma Regionalna w Wysowej-Zdroju nagrodzona I miejscem w ogólnopolskim konkursie „Zielone Lato”, oraz „Szansa na sukces”.
 15. Atrakcyjne imprezy cykliczne na terenie gminy.

Trasy rowerowe:

 1. Wysowa-Zdrój - przeł. Hutniańska - Ropki - przeł. Lipka - Izby - Bieliczna - przeł. Prehyba - Ropki -Hańczowa - Wysowa-Zdrój, długość 27,5 km, drogi: asfaltowe - 9 km, gruntowe - 12 km, ścieżki leśne - 6,5 km, stopień trudności: średni, trudny na 3 km.
 2. Wysowa-Zdrój - Hańczowa - Skwirtne - Regietów N. - Regietów W. - przeł. Między Obiczem, Jaworzynką - Blechnarka - Wysowa-Zdrój. Długość 28,5 km, drogi: asfaltowe - 6 km, gruntowe - 10,5 km, ścieżki leśne - 12 km, stopień trudności: średni, trudny na 5 km.
 3. Uście G - Kwiatoń skrz. - Regietów N. - Smwrekowiec skrz. - Ług - Zdynia - Konieczna - Uście G. Długość 21,5 km, drogi asfaltowe 16,5 km, gruntowe 5 km, trasa łatwa.
 4. Uście G. - Kijów - Sucha Homola - Klimkówka - Łosie - Kunkowa - Uście G. Długość 27 km, drogi -asfaltowe 15 km, gruntowe 5 km, ścieżki leśne 7 km, trasa śr. trudna, trudna 3 km.
 5. Uście G. - Oderne - Magura Małastowska - Leszczyny - Nowica - Oderne - Uście Gorlickie. Długość 35 km, drogi asfaltowe 15 km, gruntowe 12 km, ścieżki leśne 8 km, trasa śr. trudna.

GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNE


Gospodarstwa oznaczone znaczkiem logo Stowarzyszenia zrzeszone są w Stowarzyszeniu Turystyki i Agroturystyki Ziem Górskich - Oddział Gminny w Uściu Gorlickim.

Objaśnienia piktogramów znajdują się na dole strony.


Góralicek

„Górolicek” Gospodarstwo Agroturystyczne
Antoni Gawlik
38-315 Uście Gorlickie 309
woj. małopolskie
tel. 018-3516350
kom. 608 329270
e-mail: antoni.gawlik@interia.pl
www: http://gorolicek.strefa.pl

Oferujemy wynajem nowocześnie umeblowanych i wyposażonych pokoi. Domek drewniany zbudowany z bali - całoroczny - w stylu góralskim. Położony w Beskidzie Niskim w malowniczej i spokojnej miejscowości Uście Gorlickie. Naszą ofertę kierujemy do wszystkich, którzy chcą odpocząć z dala od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków.

 

pokoje pokój z łazienką kuchnia okres wynajmowania kąpielisko wędkowanie las bus wyciąg jazda konna
      cały rok 500 m 500 m 20 m 20 m 7 km 8 km

 


Wikada

Gospodarstwo Agroturystyczne „WIKADA”
38-315 Uście Gorlickie 315
tel. 018-3516061
www: www.wikada.pl

 


Maria Wcisła

Maria Wcisła, kat. I
Uście Gorlickie 250, 38-315 Uście Gorlickie
tel. 018-35 16 300, 607 168 572
www: agrouscie.w.interia.pl, www.azalia.urlopwpolsce.pl
Do dyspozycji Państwa oddajemy domek rekreacyjny na działce o powierzchni 30 a, na której znajduje się ogród z oczkiem wodnym, miejscem do grillowania oraz placem zabaw dla dzieci. Rozmawiamy w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim, dostępne WiFi, możliwość skorzystania z komputera. Parking strzeżony. Sezon od maja do października.
Zapraszamy Państwa na wypoczynek od wiosny do zimy (łowienie pstrąga, grzybobranie, kąpiel w pobliskim zalewie i rzece). II miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą” w 2005 r.

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia wypożyczalnia sprzętu kręgle kąpielisko wędkowanie bilard bus wyciąg
4/10 2   100 m 10 km 800 m 800 m 10 km 200 m 4 km

korty konie las              
10 km 7 km 1 km              

 


Dom pod jaskółkami

„Dom pod jaskółkami”, „Klaudia”, kat. II
Helena Baranowska, 38-316 Wysowa-Zdrój 191
tel. 018-3532095, 0600-438161
e-mail: hbaranowska@interia.pl
www.klaudiawysowa.pl, www.agroturystyka.pl
1 mieszkanie wakacyjne, III miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej” 2004 r., miód z własnej pasieki.

 

cena za wyżywienie cena noclegu namiot kuchnia posiłki kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wodnego wędkowanie pokój z łazienką las 
30 20-30       11 km 11 km 500m 9/20  100 m
bus wyciąg korty konie kręgle bilard        
20 m 500 m  1,5 km 2 km 1,5 km 1,5 km        

 


Dziurnówka

Karczma „Dziurnówka”, Irena Dziurna
38-316 Wysowa Zdrój
tel. 018 35 32 087
kom. 500 082 563
www.dziurnowka.com.pl
dziurnowka@dziurnowka.com.pl
Oferujemy dania góralskie i pogórzańskie. Nawet najwięksi znawcy podniebienia doczekają się tu spełnienia. Oferujemy także 10 miejsc noclegowych w komfortowych pokojach 2 i 3 osobowych z łazienkami, TV, internet. Organizujemy: wesela, chrzciny, komunie, studniówki, przyjęcia okolicznościowe. Czynne codziennie od 10.00 do 22.00.

 

posiłki kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wędkowanie las bus wyciąg korty pokój z łazienką konie
  10 km  10 km  150 m  100 m 200 m 1 km 1 km 4/10 1 km
internet bilard                
  własny                

 


Julia

„Julia”, Prokopowicz Julia i Mikołaj, kat I
38-316 Wysowa Zdrój 114, tel. 018 353-20-20,
e-mail: prokopowiczjulia@poczta.onet.pl
www.julia-wysowazdroj.pl
Punkt Informacji Agroturystycznej
Własne łowisko pstrąga, miód z własnej pasieki, I miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”, obiekt bez wyżywienia, na zamówienie możliwość organizowania imprez pod wiatą (kuchnia staropolska).

 

cena noclegu dom osobny kuchnia kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wodnego wędkowanie zwierzęta domowe mile widziane okres wynajmowania pokój z łazienką las 
25-35      11 km  11 km własne   cały rok 5/16 100 m
bus wyciąg korty konie kręgle bilard        
500 m 150 m  700 m 2 km 700 m 700 m        

 


Dom na łąkach

Agnieszka i Andrzej Adamkiewicz, „Dom na Łąkach”
Izby 35, 38-315 Uście Gorlickie, tel. 018 351-65-60
www: www.izby.com.pl
e-mail: dom@izby.com.pl
I miejsce w konkursie „Wielkie Odkrywanie Małopolski” 2003 r. i w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”. Znajomość języka angielskiego.

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka posiłki kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wodnego wędkowanie internet okres wynajmowania plac zabaw las 
8/25 6    15 km  15 km 15 km   cały rok   500 m
bus wyciąg języki obce konie PKP kawiarnia restauracja wypożyczalnia rowerów cena wyżywienie cena nocleg  
2 km 11 km ang. 2 km 20 km 15 km    75 - 95   

 


Dom Słoneczko

Edwarda Bartko, Dom Gościnny „Słoneczko” - kat. II
38-316 Wysowa Zdrój 142
tel. 0-18 35-32-180, 0 660 635 504
Gospodyni jest dietetyczką, posiłki przygotowywane na kuchni opalanej drewnem. możliwość przetwarzania grzybów, parking, miejsce na grila, wejście nie krępujące dla gości.
III miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”.

 

pokój z łazienką świeże warzywa i owoce posiłki kuchnia kąpielisko wypożyczalnia sprzętu las bus wyciąg  
3/7       11 km 11 km 100 m 500 m 500 m  

korty konie kręgle bilard wędkowanie okres wynajmowania języki obce kawiarnia restauracja wędkowanie wypożyczalnia rowerów
1 km 1 km 1 km 1 km 500 m cały rok niem. 400 m 10 km własne

PKP plac zabaw internet zwierzęta domowe mile widziane cena wyżywienie cena nocleg        
38 km     tel. 15-35 25-35        

 


Dom pod grzybkiem

„Wczasy pod grzybkiem” - Gospodarstwo agroturystyczne - kat. I 
Beata i Bogdan PUSTUŁKA
Hańczowa 110, 38-316 Wysowa-Zdrój
woj. małopolskie
tel. 018-3532331 po godz. 19.00
kom. 660 635 072
www: www.123noclegi.info.pl

Dom wyłącznie do dyspozycji gości liczący 19 miejsc noclegowych, w tym:

 • 1 pokój 4-osobowy,
 • 1 pokój 2 lub 3-osobowy,
 • 1 pokój 3 lub 4-osobowy z łazienką i wyjściem na balkon,
 • 2 pokoje 3 lub 4-osobowe z telewizorem i wyjściem na balkon,
 • 3 łazienki,
 • 2 kuchnie całkowicie wyposażone.

Przed domem plac zabaw dla dzieci (huśtawka, piaskownica) oraz huśtawka dla dorosłych, grill, miejsce na ognisko, parking.

W odległości:

 • 100 m od domu - rzeka z miejscem do kąpieli w sąsiedztwie niewielkiego lasku,
 • 300 m od domu las i możliwość grzybobrania,
 • 8 km zbiornik wodny w Klimkówce,
 • 15 km największa w Europie Stanina Koni Huculskich w Regietowie.

Atrakcją pobytu w naszym domu jest możliwość niepowtarzalnego wypoczynku wśród zieleni, pięknego śpiewu ptaków (szczególnie wczesnym rankiem i wieczorem) w specyficznym mikroklimacie Beskidu Niskiego, korzystania z górskich wycieczek pieszych i rowerowych w oparciu o bogatą sieć szlaków turystycznych, zwiedzania szeregu zabytkowych obiektów sztuki sakralnej itp.

 

pokoje, miejsca noclegowe pokój z łazienką kuchnia kąpielisko wypożyczalnia sprzętu las bus wyciąg konie  
5/20    8 km 8 km 100 m 200 m 16 km 2 km  

kręgle bilard wędkowanie kawiarnia restauracja wędkowanie plac zabaw cena wyżywienie cena nocleg osobny dom  
2 km 2 km 100 m 1,5 km 10 km   25 - 35    

 


Anna Maria

Pensjonat „Anna-Maria”, Maria i Paweł Cymańscy
38-316 Wysowa Zdrój 132, kat. II
tel/fax: 018 353-02-70
e-mail: anna-maria@anna-maria.pl
www: www.anna-maria.pl
I miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”, III miejsce w konkursie „Wielkie Odkrywanie Małopolski” 2003 r., kuchnia wegetariańska, diety.

 

cena wyżywienie cena nocleg pokój z łazienką posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wypożyczalnia sprzętu kręgle wędkowanie  
18-30 35-40 10/20      11 km 11 km 800 m 100 m  

las bus wyciąg korty konie bilard        
50 m 500 m 50 m 800 m 2 km  800 m        

 


Dom pod Złotą Wiechą

Gospodarstwo agroturystyczne „Pod Złotą Wiechą”, kat. I
Urszula Baniak, 38-315 Uście Gorlickie 123 - Oderne
tel. 018-3516361
e-mail: ulabaniak@poczta.onet.pl
www: http://agro-beskidniski.pl
Gospodarstwo ekologiczne „AGRO-BIO-TEST”, kuchnia regionalna, pokój zabaw dla dzieci. Nagroda Złotej Wiechy w 1977 r., I miejsce w konkursie „Wielkie Odkrywanie Małopolski” 2006 r., I miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą” 2006 r.

 

pokój z łazienką posiłki kuchnia świeże warzywa i owoce kąpielisko wypożyczalnia sprzętu kręgle wędkowanie las  
5/15        3 km 3 km 14 km 3 km 100 m  

bus wyciąg korty konie bilard okres wynajmowania kawiarnia restauracja wypożyczalnia rowerów plac zabaw cena nocleg
3 km 8 km własny 11 km własny cały rok 3 km 3 km   25-30

cena wyżywienie                  
30                  

 


Willa Helena

Helena Stachowiak, „Willa Helena”, kat. II
38-316 Wysowa-Zdrój 104
tel.  018-353 20 74, 0509-965 215
e-mail: helenastachowiak@wp.pl
Przy domu parking, miejsce na grill.

 

pokój z łazienką pokój z łazienką kuchnia kąpielisko wypożyczalnia sprzętu las bus wyciąg korty  
1/2  2/6   11 km 11 km 100 m 500 m 500 m 1 km  

konie kręgle bilard wędkowanie języki obce kawiarnia restauracja wędkowanie PKP cena nocleg  
1 km 1 km 1 km 500 m ros. 400 m 10 km 38 km 35  

 


Chata za wsią

Katarzyna i Mariusz Baniak, „Chata za Wsią”
38-315 Uście Gorlickie 99 Oderne
tel. 018-3516074
www: www.agrooderne.republika.pl
Gospodarstwo ekologiczne z atestem, atrakcyjne miejsce przez cały rok. III miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą”.

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wędkowanie możliwość rozbicia namiotu las bus
3/8 2       3 km 3 km   100 m 2 km

kręgle wyciąg wypożyczalnia sprzętu konie korty bilard zwierzęta gospodarskie zwierzęta domowe mile widziane plac zabaw okres wynajmowania
10 km 10 km 2 km 11 km 10 km 10 km       cały rok

wypożyczalnia rowerów cena wyżywienie cena nocleg              
  30 10-20              

 


Lucyna i Leszek Tabiś

Lucyna i Leszek Tabiś, kat. standard
38-315 Uście Gorlickie, Czarna 29
tel. 018-3516556, 500-072915
e-mail: czarna_noclegi@interia.pl
www: www.czarna-noclegi.manifo.com
III miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”. Dom otoczony lasami pełnymi grzybów, borówek, malin, poziomek, jeżyn. Z lasów podchodzą stadka jeleni.

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wędkowanie zwierzęta gospodarskie bus wyciąg
7/14 3       5 km 50 m   10 m 15 km

korty konie las wypożyczalnia sprzętu kręgle osobny dom bilard okres wynajmowania    
15 km 15 km 50 m 5 km 15 km   własny cały rok    

 


Irys

Wiesława i Stefan Bodak, „Irys”
38-316 Wysowa Zdrój, Hańczowa 99
tel. 0510 132 961
www: www.123noclegi.info.pl
Dom pięknie położony, w ogrodzie grill, plac zabaw dla dzieci, huśtawka dla dzieci i dorosłych, blisko rzeka i lasy pełne grzybów. Nie krępujące wejście dla gości.

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wędkowanie las bus wyciąg korty
3/12     8 km 8 km 8 km 100 m 100 m 500 m 1,5 km

konie kręgle bilard okres wynajmowania kawiarnia restauracja cena nocleg        
2 km 2 km 1,5 km cały rok 1,5 km 25-35        

 


Opalówka

Gospodarstwo Agroturystyczne „OPALÓWKA” Maria i Zbigniew Opala
38-315 Uście Gorlickie, Banica 13, kat. standard
tel. 018-351 62 36
www: www.beskidbanica.pl
Status Gospodarstwa Ekologicznego, własne warzywa, sery i wino, altana, grill, huśtawka, piaskownica, rowery.

 

okres wynajmowania wypożyczalnia rowerów możliwość rozbicia namiotu pokój z łazienką posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wędkowanie las  
      5/20        3     15 km 1 km 500 m  

bus wyciąg konie zwierzęta gospodarskie korty kręgle bilard      
500 m 1 km 100 m   22 km 22 km 22 km      

 


Dziubyniłka

„Dziubyniłka” Danuta i Jan Dziubyna
38-315 Uście Gorlickie, Gładyszów 75
tel. 0-18 351-00-50
www: www.dziubyna.prv.pl
e-mail: gladyszow_dziubyna_jan@poczta.onet.pl
Gospodarstwo ekologiczne z atestem, produkty spożywcze z własnego gospodarstwa, nauka jazdy konnej u sąsiadów, historia i kultura Łemkowszczyzny.
I miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”.

 

pokój z łazienką kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wędkowanie las bus wyciąg  
5/15       15 km 1 km 500 m 500 m 1 km  

konie zwierzęta gospodarskie korty kręgle bilard          
100 m   22 km 22 km 22 km          

 


Swystowy Sad

Gospodarstwo agroturystyczne „Swystowy Sad”
Grażyna Betlej-Furman i Michał Furman
Ropki 10, 38-316 Wysowa
tel. 018 353-22-94
www: www.ropki.com.pl
e-mail: ripky@interia.pl
Przedwojenne domostwo z własną kuchnią, dla gości przechodzących pobliskim szlakiem - domowe ciasto i kawa. Domy są ogrzewane kominkami a każdy pokój ma własną łazienkę, meblujemy nasze izby starymi wiejskimi sprzętami. Przyjeżdżającym do nas gościom proponujemy wyłącznie bezmięsną domową kuchnię z własnymi wypiekami i przetworami. I miejsce w konkursie „Wielkie Odkrywanie Małopolski”, II miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”.

 

pokój z łazienką kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wędkowanie las bus  
5/20       10 km 10 km 10 km 10 km 5 km  

wyciąg korty konie kręgle zwierzęta domowe mile widziane          
9 km 9 km 5 km 9 km            

 


Korbiczówka

Daria Bortniczak, agroturystyka „Korbiczówka”
38-315 Uście Gorlickie, Śnietnica  15
tel. 018 351-66-12
Stary regionalny dom, 2 pokoje 3-osobowe, kuchnia, łazienka, zwierzęta mile widziane. Ogród z grillem. Polecamy własny wiejski chleb, mleko i sery.

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wędkowanie bus wyciąg korty
2/6 1       8 km 50 m 200 m 15 km 15 km

konie las wypożyczalnia sprzętu kręgle zwierzęta domowe mile widziane zwierzęta gospodarskie bilard      
15 km 50 m 8 km 15 km     15 km      

 


U Niteczki

Melania Fedorczak, poetka ludowa, Dom Gościnny „U Niteczki”
38-316 Wysowa Zdrój 133
tel. 0-18 353-21-81

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wypożyczalnia sprzętu zwierzęta domowe mile widziane wędkowanie las
5/10         11 km 11 km   500 m 100 m

bus wyciąg korty konie kręgle bilard        
500 m 500 m 1 km 2 km 1 km 1 km        

 


Pod Świerkami

Maria Prorok, Dom Gościnny „Pod Świerkami”
38-316 Wysowa Zdrój 159
tel. 018 353-22-61, 0 889 216 193

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wędkowanie las bus wyciąg korty
3/5 1   3 km 12 km 2 km 100 m 2 km 3 km 3 km

konie kręgle bilard możliwość rozbicia namiotu            
3 km 3 km 3 km              

 


U Leśniaków

Stanisława i Bogusław Leśniakowie
Dom Gościnny „U Leśniaków”
38-316 Wysowa Zdrój 29
tel. 018 353-23-92
Możliwość korzystania z w pełni wyposażonej kuchni, ogródka przydomowego, parkingu na terenie posesji, placu przeznaczonego na wypoczynek (ognisko-gril). Miejsce na rozbicie namiotu. W obrębie 1 km znajdują się: kort tenisowy, basen, kręgielnia, bilard, kafejki internetowe, 2 średniej wielkości wyciągi narciarskie, możliwość jazdy konnej w terenie. Piękne malownicze tereny do zwiedzania, zabydkowe kościoły-cerkwie. Malownicze szlaki turystyczne (piesze, rowerowe, konne). 2 przejścia graniczne piesze-rowerowe. III miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej” w 2004 r. i II miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą” w 2006 r.

 

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia świeże warzywa i owoce kąpielisko wypożyczalnia sprzętu wędkowanie las bus wyciąg
3/8       11 km 11 km 500 m 500 m 50 m 500 m

korty konie kręgle bilard możliwość rozbicia namiotu          
700 m 1 km 700 m 700 m            

 


Leśna Podkowa

Jolanta i Bogdan Matałowie, „Leśna Podkowa”
Blechnarka 6, 38-316 Wysowa Zdrój
tel. 018 353-02-85
www: http://blechnarka.republika.pl
e-mail: blechnarka@op.pl
Własne sery, mleko, wypiek chleba i ciast. II miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą” w 2004 r.

 

pokój z łazienką kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wypożyczalnia sprzętu zwierzęta gospodarskie wędkowanie las  
4/10       3 km 15 km   własne 100 m  

bus wyciąg korty konie kręgle bilard        
3 km 3,5 km 3,5 km 3,5 km 3,5 km 3,5 km        

 


Rozdroże

Jan Zazula, „Rozdroże”, kat I
tel. 076 844 84 24, 601563971, 605332390
e-mail: pphurozdroze@neostrada.pl
www: www.rozdroze.com.pl
Budynek wykonany z bali drewnianych przystosowany do nowoczesnych standardów tj. pokoje z aneksem kuchennym (1+1 typu studio, wyposażone w sprzęt kuchenny) z łazienkami, TV satelitarną. Obiekt posiada własny parking, plac zabaw dla dzieci, możliwość grillowania pod wiatą na świeżym powietrzu. Obiekt czynny w sezonie wakacyjno-zimowym (święta, ferie, wakacje). Położony w centrum miejscowości: park zdrojowy - 200 m, jaskinia solno-jodowa - 100 m, stadnina koni - 350 m, korty tenisowe, bilard, kręgielnia - 250 m, basen w okresie letnim - 200 m. Cena noclegów od 25 zł do 35 zł. uzależniona od ilości dni jak i osób w pokoju.

 

pokój z łazienką kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wędkowanie bilard bus wyciąg  
8/22       800 m 800 m 250 m 200 m 4 km  

korty konie las wypożyczalnia sprzętu            
  350 m 100 m 800 m            

 


Paula

Urszula i Edward Pająk, Dom Gościnny „Paula”
38-316 Wysowa Zdrój 168, tel. 018 353-21-68, 693-673-258
Przyjmujemy niepełnosprawnych, grilowanie, ognisko, wypieki ciast na zamówienie.
Wyróżnienie w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej” w 2003 r.

pokoje, miejsca noclegowe oddzielna łazienka kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wypożyczalnia sprzętu zwierzęta domowe mile widziane wędkowanie las
5/13         11 km 11 km   500 m 100 m

bus wyciąg korty konie kręgle bilard        
500 m 500 m 1 km 2 km 1 km 1 km        

 


Stefan Semyk, Dom Gościnny „Pod Hirką”
Blechnarka 2, 38-316 Wysowa Zdrój, tel. 018-3532208
Wieś położona 1 km od granicy ze Słowacją (turystyczne przejście graniczne), lasy pełne grzybów. Gospodarz piecze wiejski chleb, jest przewodnikiem, zna języki - słowacki i ukraiński.


Helena i Jan Rotko, agroturystyka „Pod Lasem”
Gładyszów 117, 38-315 Uście Gorlickie, tel. 018-3510084, 0516-266391
gladyszow-pod-lasem.w.interia.pl
Gospodarze oferują całodzienne wyżywienie przygotowywane na bazie swoich ekologicznych produktów, 50 metrów od domu znajduje się szałas z grillem, a tuż obok prywatne łowisko pstrągów. Gospodarz zaprasza na świeży miód z własnej pasieki. II miejsce w konkursie „Wypoczynek z naturą na Ziemi Gorlickiej”.


Anna Nocek-Chowańska, agroturystyka „Pod Ostrym Wierchem”
38-316 Wysowa-Zdrój 80, tel. 018-3532164, 0608-106886
Gospodarstwo ekologiczne, teren ogrodzony, plac zabaw dla dzieci, parking. Gospodyni jest masażystką. Oprócz pokoi - spanie na sianie, sery własnego wyrobu, opieka nad dziećmi.


„Biały Dom Pod Bukami Kudak”, Danuta i Andrzej Marculanis
Ropki 1, 38-316 Wysowa Zdrój, tel. 018-3532333
e-mail: ropki@verasoft.com.pl
www.verasoft.com.pl/ropki
Gospodarz - wróż, znajomość jęz. rosyjskiego i angielskiego.


gospodarstwo SIWIEJKA

Gospodarstwo Agroturystyczne SIWEJKA
Urszula i Paweł Stach
Ropki 20, 38-316 Wysowa-Zdrój
e-mail: siwejka@gmail.com
www: www.siwejka.pl
logo FB www.fb.com/siwejka
tel. 690 551 830

Gospodarstwo SIWEJKA to wspaniałe miejsce, w którym chcielibyśmy gościć tych, którzy szukają spokoju, oderwania od pędu, codzienności i rzeczywistości. Ropki to aktywy wypoczynek, święty spokój i przytulne pokoje.
To miejsce dla tych, którym gwiazdy na niebie z powodzeniem zastępują deptaki miejskie, sklepy i kawiarnie. To miejsce dla tych, u których radio przegrywa konkurencję z szumem drzew i śpiewem ptaków. Ropki są piękne i choć miejsce to ciągle się zmienia to urzeka najbardziej właśnie język ptaków, szum potoku, rechot żab, krzyk derkacza, czy rykowisko jeleni rozpoczynające się na początku września.
Dla naszych gości oferujemy 30 miejsc w obszernych pokojach. Pokoje z łazienkami i aneksami kuchennymi. Na miejscu rowery, narty biegowe, plac zabaw dla dzieci, trampolina.

pokoje, miejsca noclegowe kuchnia pokój z łazienką posiłki okres wynajmowania kąpielisko wypożyczalnia sprzętu zwierzęta domowe mile widziane wędkowanie las
5/30       cały rok 7 km        

bus wyciąg korty konie języki obce plac zabaw namiot cena wyżywienia cena noclegu wypożyczalnia rowerów
2 km 7 km 5 km         50 zł 20-50 zł  


 

Melania i Stanisław Gryboś
38-315 Uście Gorlickie, Skwirtne 4, tel. 018-3516037, 0606-110346
www.agroturystyka-grybos.com.pl 
agrybos@vp.pl
Polecamy wiejskie mleko, sery i wędliny, wypoczynek przy kominku, altana. Do dyspozycji bus.


 

Hańczowa 101

Gospodarstwo agroturystyczne - Hańczowa
Hańczowa 101, 38-316 Wysowa-Zdrój, kom. 0602-497565
Miejsce przyjazne dla grzybiarzy, kajakarzy, miłośników historii, miłośników koni, myśliwych, płetwonurków, rodzin z dziećmi, wycieczek górskich, wycieczek rowerowych, wędkarzy.
Do dyspozycji gości kuchnia i duża jadalnia z telewizorem. W ogrodzie znajdują się 2 grile, huśtawka, boisko do gry w badmintona. Przed domem parking na samochody zamykany na noc.
Można wypożyczyć rowery oraz przechować własne.
Gospodarz posiada dużą łąkę na której znajduje się miejsce na ognisko. Powyżej łąki jest las, w którym można zbierać grzyby np. rydze.

pokoje, miejsca noclegowe kuchnia kąpielisko okres wynajmowania kawiarnia - restauracja las bus wypożyczalnia rowerów cena noclegu  
7/19   1,5 km cały rok 1,5 km 100 m 50 m   20-25  


Malowane Wierchy

Agroturystyka Malowane Wierchy Sylwia Pach
Gładyszów 52
38-315 Uście Gorlickie
tel. 694 914 985
tel. 18 355 03 03
e-mail: kontakt@malowanewierchy.pl
www.malowanewierchy.pl

Zapraszamy do spędzenia wolnego czasu w Beskidzie Niskim w miejscowości Gładyszów.
Do dyspozycji 5 przytulnych pokoi z widokiem na góry i las, każdy z łazienką i balkonem. W sumie 16 miejsc noclegowych. Dla gości wyznaczone miejsca parkingowe na terenie posesji. Mini plac zabaw dla dzieci. Miejsce na grilla i ognisko. Możliwość degustacji i kupna produktów z gospodarstwa i pasieki Pod Brzozą. Wiele atrakcji turystycznych w regionie m.in Stadnina Koni Huculskich, Zalew Klimkówka, Uzdrowisko Wysowa i kryty basen, park linowy w Krzywej, wyciągi narciarskie, zagroda Maziarska w Łosiu, skansen wsi pogórzańskiej w Szymbarku, słowacki Bradejov wpisany na listę UNESCO, poza tym mnóstwo szlaków do turystyki pieszej, szlaki konne, rowerowe, do narciarstwa biegowego, szlak architektury drewnianej w tym cerkwie wpisane na listę UNESCO, szlak rzemiosła i wiele innych. Ponadto wiele imprez kulturalnych. Tak więc jest co robić!

pokój z łazienką kuchnia posiłki świeże warzywa i owoce kąpielisko wędkowanie zwierzęta języki obce wyciąg plac zabaw
5/16       13 km 1,5 km     5 km  

internet konie las rowery zwierzęta domowe namiot        
  50 m 400 m              


"Huculska Polana" Paulina Bania
Regietów 30 38-315 Uście Gorlickie
e-mail: huculskapolana@op.pl
tel. 797-707-323


"Chata Na Rozdrożu"


Regietów 10
38-315 Uście Gorlickie
tel. 606-647-970

„Przedwojenny drewniany dom z 1933, po generalnym remoncie, dostosowany do aktualnych potrzeb noclegowych. Pokój 35m2, aneks kuchenny, łazienka, kominek, telewizor. Do dyspozycji gości altana ogrodowa, miejsce na ognisko, parking.”


"GAJA" Agnieszka Jasińska
Wysowa Zdrój 318 38-316 Wysowa Zdrój
e-mail: gajawysowa@gmail.com
tel. 79 626 13 13Objaśnienia piktogramów:

 

pokoje - miejsca noclegowe - pokoje/miejsca noclegowe
oddzielna łazienka - oddzielna łazienka
kuchnia do wykorzystania - kuchnia do wykorzystania
posiłki - posiłki
świerze warzywa i owoce - świerze warzywa i owoce
zwierzęta gospodarskie - zwierzęta gospodarskie
kąpielisko - kąpielisko
wędkowanie - wędkowanie
wypożyczalnia sprzętu wodnego - wypożyczalnia sprzętu wodnego
pokój z łazienką - pokój z łazienką
okres wynakmowania - okres wynajmowania
znajomość języków obcych - znajomość języków obcych
kawiarnia - restauracja - kawiarnia/restauracja
plac zabaw - plac zabaw dla dzieci
las - las
bus - przystanek bus
zwierzęta domowe mile widziane - zwierzęta domowe mile widziane
wyciąg narciarski - wyciąg narciarski
kort tenisowy - kort tenisowy
możliwość rozbicia namiotu - możliwość rozbicia namiotu
jazda konna - jazda konna
przystanek kolejowy - przystanek kolejowy
dom wyłącznie dla gości - dom wyłącznie dla gości
kręgielnia - kręgielnia
bilard - bilard
dostęp do internetu - dostęp do internetu
cena wyżywienia - cena wyżywienia
cena noclegu - cena noclegu
wypożyczalnia rowerów - wypożyczalnia rowerów

AktualnościUrząd Gminy Uście Gorlickie - e-mail: gmina@usciegorlickie.pl