Jesteś w:
Strona główna / Konkursy
2022-12-05     Kryspiny, Norberta, Sabiny     Ważna informacja - Urząd Gminy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w dniu 2 maja 2016 będzie nieczynny.
Prezentacja gminy
Urząd gminy
InformatorInnovator Małopolski

Do pobrania:


Konkurs fotograficzny - Bitwa Gorlicka


Wyniki konkursu na palmę, pisankę i stroik wielkanocny

Wyniki konkursu na palmę, pisankę i stroik wielkanocny

Wyniki konkursu na palmę, pisankę i stroik wielkanocny


Konkurs Wielkanocny


Konkurs Fotograficzny na najciekawszą atrakcję turystyczną Gminy Uście Gorlickie

Organizatorem Konkursu Fotograficznego Na najciekawszą atrakcję turystyczną Gminy Uście Gorlickie jest Urząd Gminy Uście Gorlickie.
Konkurs jest organizowany w ramach  projektu Mapa, strona internetowa, aplikacja mobilna oraz oznaczenie szlaku atrakcji turystycznych gminy Uście Gorlickie dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 - 2013. Projekt został złożony za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki”.

Do pobrania:


konkurs na bombkę choinkową


„Tata sam w domu”

Telewizja Polsat poszukuje rodzin, w których to na mamie spoczywają obowiązki domowe i te, związane z wychowywaniem dzieci, a tacie obszar ten jest zupełnie obcy.
Zależy nam na rodzinach, w których jest minimum dwójka dzieci - w tym najmłodsze jest starsze niż 8 miesięcy.
Rodzinom, które wezmą udział w naszym programie chcielibyśmy się odwdzięczyć za poświęcony czas (tydzień) w postaci 5 tysięcy złotych na sam start, następnie nawet kolejnych 15 tysięcy.
Poniżej do pobrania ankieta, razem z wypełnioną ankietą proszę przesłać krótki minutowy film (może być dłuższy) w którym znajdą się wypowiedzi taty o mamie i mamy o tacie, w nagraniu można uwzględnić również dzieci.
Nie jest ważna jakość nagrania - filmik jest nam potrzebny jedynie do wewnętrznego użytku, zatem można nagrać go chociażby telefonem komórkowym, proszę pamiętać, że nie ma być to produkcja oscarowa :). Jest to sprawa dosyć pilna, ponieważ poszukujemy już ostatnich rodzin do programu.

Opis programu:

Tata sam w domu – to program rozrywkowy przeznaczony dla całych rodzin. Każdy odcinek programu prezentuje historię oddzielnej rodziny, w której jest tata, mama i dzieci. W tym programie nie ma aktorów, fikcji i kłamstw. Wszyscy są prawdziwi: bohaterowie, ich uczucia i emocje, a także sytuacje, w jakich się znajdują. Czy mężczyźni dadzą sobie radę z dziećmi i obowiązkami domowymi w czasie, kiedy mama będzie na urlopie?

Na czym polega istota programu?

Wykończona kilkuletnim wykonywaniem domowych czynności mama wreszcie jedzie na urlop i robi to, o czym zawsze marzyła, a na co nigdy nie starczało jej czasu. Skacze ze spadochronem, nurkuje, śpi przez cały dzień, jednym słowem może robić wszystko na co tylko ma ochotę. Ojciec zostaje w tym czasie w domu z dziećmi, wykonuje wszystkie obowiązki rodzicielskie i domowe, a także zadania, które narzuca program.

Czy mężczyźni dają radę?

Dla ojców zanurzenie się w sprawy rodzinne nie jest lekkim zadaniem, ale bardzo ciekawym doświadczeniem.
Dzięki temu więcej czasu spędzają z dziećmi, lepiej poznają problemy, z jakimi na co dzień borykają się ich żony.
Nie łatwo jest przejść przez taką szkołę, ale prawdziwy mężczyzna z pewnością da sobie radę.

Jaka wygrana czeka na rodzinę?

Jeśli tata da sobie radę z harmonogramem żony, wykona wszystkie zadania, nie spali domu i nie zgubi dzieci, wówczas rodzina otrzyma 15 tysięcy zł (+ 5 tysięcy za samo uczestnictwo).

Cel projektu:

Otwieramy tatom oczy na to, czego wcześniej nie zauważali. Próbujemy uświadomić im cały ciężar obowiązków domowych i próbujemy nauczyć ojców bycia ze swoimi dziećmi. Zależy nam, żeby mężczyźni po programie próbowali ulżyć kobietom w ich pracach, a kobieta z kolei odważyła się więcej czasu poświęcać sobie, aby pozostawać piękną i interesującą dla swojego męża.

Spot programu:
https://www.facebook.com/photo.php?v=1452002095059974&set=vb.1444125935847590&type=2&theater

W razie pytań prosimy o kontakt.

Justyna Lesiewicz
justyna@tatasamwdomu.pl
730 880 006
Redakcja programu "Tata sam w domu"


Bajka i legenda świata

regulamin konkursu


Pierwsza Królowa Mleka w Polsce!

31 października 2013 r. odbędzie się elekcja polskiej Królowej Mleka, odpowiednika instytucji, która jest szeroko znana w Niemczech, Austrii, Hiszpanii i USA. Królowe Mleka są tam ustanawiane zarówno przez władze landów i regionów, jak i organizacje branżowe. Królowa Mleka jest z założenia symbolem, który uosabia zdrowie, a w efekcie urodę i intelekt dzięki właściwemu odżywianiu się.

Zanim Jury wybierze Królową Mleka, w okresie 1 lipca – 31 sierpnia osoby zainteresowane tytułem Królowej będą nadsyłać swoje aplikacje przez stronę www.krolowamleka.pl, zakładka „Zgłoszenia”. Wszystkie instytucje zainteresowane współpracą otrzymają wsparcie w postaci plakatów i bannerów.

Celem Królowej Mleka jest popularyzacja wiedzy o właściwym odżywianiu się i stylu życia poprzez udział w pogadankach szkolnych, piknikach, festynach (m.in.: regionalnych i centralnych dniach mleka) oraz wystawach, targach poświęconych rolnictwu i żywności.

Królowa Mleka wywodzi się z rodziny hodowców bydła mlecznego lub uczy się/studiuje na kierunku związanym z produkcją i przetwórstwem mleka. Jest młodą kobietą w wieku 18–30 lat i posiada wiedzę na temat właściwego odżywiania się i związku produktów mleczarskich ze zdrowiem.

Królowa Mleka na gruncie polskim wspierana jest przez organizacje branżowe: Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny oraz Federację Branżowych Związków Producentów Rolnych. Patronami Medialnymi są: telewizja TVR, magazyn Farmer (wraz z serwisami internetowymi: farmer.pl, gieldarolna.pl), magazyn Przegląd Mleczarski, Forum Mleczarskie (magazyny Forum Mleczarskie Handel, Forum Mleczarskie Biznes) wraz z serwisem forummleczarskie.pl. W dystrybucji informacji dla kandydatek pomagają pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (Wydział Nauk o Żywności), Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (Wydział Nauk o Żywności i Biotechnologii) oraz Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach (Wydział Przyrodniczy UPH).


Klub Dobrze Nastawionych
Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz
http://klubdobrzenastawionych.pl/

ogłasza konkurs pt.:

„Piękno ludowych kapliczek i ich historia”

Jesteś ciekawy i dociekliwy?
Lubisz wędrować i słuchać opowieści?
Potrafisz fotografować, malować i rysować – ten jest konkurs dla Ciebie!

Termin nadsyłania prac: do 31 sierpnia 2013 r.

W Twoim najbliższym otoczeniu jest przynajmniej kilka kapliczek. Z pewnością nie powstały przypadkowo. Mają one szczególne znaczenie i są ważne w życiu lokalnej społeczności. Chcemy zachować ich historie od zapomnienia, utrwalić ich piękno i wyjątkowość.
Czy wiesz w jakich okolicznościach powstała kapliczka w Twoim najbliższym otoczeniu albo pamiętasz opowieści starszych ? Warto zainteresować się historią, która może być inspiracja do dalszych poszukiwań. Napisz o tym. Nagraj opowiadanie o powstaniu kapliczki.

kapliczka - konkurs

Zdjęcia, obrazy lub rysunki oraz historię powstania kapliczki spisaną lub nagraną (wraz z podaniem autora opowiedzianej historii) należy przesyłać na adres:

Klub Dobrze Nastawionych
RDN Małopolska
ul. Bema 14
33-100 Tarnów
lub mailowo:
klub@rdn.pl

Nagrody:
Wyróżnione prace będą ocenianie w trzech kategoriach: fotografia, malarstwo, rysunek, zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.
Klub Dobrze Nastawionych zorganizuje wystawę nadesłanych prac.

Regulamin konkursu

 1. Konkurs pt.: „Piękno ludowych kapliczek i ich historia” organizuje Klub Dobrze Nastawionych radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
 2. Uczestnikiem konkursu może być każda osoba zamieszkała na terenie Diecezji Tarnowskiej.
 3. Konkurs trwa od 1 lipca do 31 sierpnia 2013 r.
 4. Zadanie polega na wykonanie fotografii, obrazu lub rysunku kapliczki.
 5. Podanie patrona, który znajduje się w kapliczce.
 6. Opisanie lub nagranie historii związanej z powstaniem kapliczki.
 7. Pracy konkursowej autor może nadać indywidualny tytuł.
 8. Do oceny konkursowej zostaną dopuszczone prace starannie wykonane i opisane zgodne z tematem konkursu.
 9. Prace podpisane prosimy przesyłać na adres:
  Klub Dobrze Nastawionych
  33-100 Tarnów ul. Gen. J. Bema 14
  lub adres e-mail: klub@rdn.pl
  z dopiskiem – Konkurs wakacyjny.
 10. Informacje o zwycięzcach zostaną ogłoszone na antenie radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz oraz na stronie http://klubdobrzenastawionych.pl/.
 11. Nadesłane prace będą nagrodzone i zaprezentowane na wystawie 15 września br. zorganizowanej przez Klub Dobrze Nastawionych.
 12. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu.
AktualnościUrząd Gminy Uście Gorlickie - e-mail: gmina@usciegorlickie.pl