Jesteś w:
2021-07-31     Ignacego, Lodomiry, Romana     Ważna informacja - Urząd Gminy oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w dniu 2 maja 2016 będzie nieczynny.
Prezentacja gminy
Urząd gminy
InformatorChór ZORIA
 
Tradycyjne pieśni Łemków i Pogórzan
grudzień 2007 r.

PROJEKT ZREALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO (W WYSKOŚCI 5.000 ZŁ)

 

W ramach realizacji zadania pn. „Tradycyjne pieśni Łemków i Pogórzan” zostały osiągnięte cele i rezultaty określone w założeniach projektu. W ramach realizacji zadania został nagrany materiał dźwiękowy przez zespół „Serencza” i chór „Zoria”, co przyczyniło się do ochrony i zachowania od zapomnienia dziedzictwa kulturowego Łemków i Pogórzan. Nagrany materiał dźwiękowy przez chór „Zoria” został wydany w postaci płyty pt. „Zoria nie lem na nebi…”.

Zgodnie z zawartą umową został nagrany materiał dźwiękowy oraz wykonany mix i masterning materiału dźwiękowego zespołu „Serencza” i materiał dźwiękowy oraz wykonany mix i mastering materiału dźwiękowego chóru „Zoria”.
Zadanie zostało zrealizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Uściu Gorlickim, ale jego specyfika wymagała zaangażowania profesjonalnego studia nagrań.
Materiał dźwiękowy zespołu „Serencza” został nagrany i jest przygotowywany do wydania płyty.
Materiał dźwiękowy nagrany przez chór „Zoria” został wydany w postaci płyty pt. „Zoria nie lem na nebi…”.

Płyta zawiera dwanaście tradycyjnych łemkowskich i pogórzańskich muzycznych utworów ludowych:

 1. Szuhajowa mamcia
 2. Iwanku, Iwanku
 3. Tam w ogródeczku
 4. Ej dumasz
 5. Hory Naszy - do pobrania w formacie mp3 (3.09 Mb)
 6. Nese Hala - do pobrania w formacie mp3 (2.45 Mb)
 7. Kąpała się - do pobrania w formacie mp3 (1.52 Mb)
 8. Prekwytaj
 9. A ty hadasz - do pobrania w formacie mp3 (2.35 Mb)
 10. Była lubow
 11. W haju
 12. Kum i kuma

W realizacji zadania uczestniczyli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Gmny oraz członkowie Stowarzyszenie Promocji Kultury Łemkowskiej „Serencza” i chóru „Zoria”. Materiał dźwiękowy został nagrany w Uściu Gorlickim, gdzie przyjechało studio nagrań i na miejscu odbyły się nagrania, żeby zmniejszyć koszty realizacji zadania.

Wspólna realizacja zadania ze Stowarzyszeniem Promocji Kultury Łemkowskiej „Serencza” przyczyniła się do zawiązania długotrwałej współpracy międzyinstytucjonalnej polegającej na organizowaniu imprez kulturalnych, warsztatów, wystaw, wymianie zespołów i twórców ludowych oraz wspólnym przygotowywaniu wniosków do nowych programów.

W ramach realizacji zadania wykonano:

 • Nagranie materiału dźwiękowego zespołu „Serencza” – 20 godzin nagrań
 • Nagranie materiału dźwiękowego chóru „Zoria” - 20 godzin nagrań
 • Mix i mastering materiału dźwiękowego zespołu „Serencza” - 1 montaż
 • Mix i mastering materiału dźwiękowego chóru „Zoria” – 1 montaż


Noc Świętojańska w Pijalni
(23 czerwca 2007 r.)

23 czerwca 2007 r. w Pijalni Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju świętowano Noc Świętojańską. Był konkurs na najładniejszy wianek, występ Chóru ZORIA, opowiadanie legend i oczywiście puszczanie wianków o północy.


Cykl imprez w Pijalni Wód Mineralnych
5.05.2007

 

5 maja 2007 r. chór ZORIA wystąpił w ramach Majówek - cyklu przedstawień, występów i konkursów organizowanych w Pijalni Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju.
 Występ chóru „Zoria” w Wysowej-Zdroju
28.01.2007

 

W dniu 28 stycznia 2007 r. chór „ZORIA” wystąpił w Pijalni Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju. Chór zaśpiewał kolędy polskie i łemkowskie oraz tradycyjne pieśni ludowe Łemków i Pogórzan. Występ przyciągnął wielu turystów, kuracjuszy i mieszkańców.
Koncert kolęd łemkowskich w Gorlicach
30.12.2006 - 29.01.2007

 

W cerkwi prawosławnej pod wezwaniem Świętej Trójcy w Gorlicach na zaproszenie Stowarzyszenia „Ruska Bursa” chór ZORIA wystąpił z koncertem kolęd łemkowskich. Oryginalna aranżacja kolęd, interesujące wykonawstwo, świetna akustyka wnętrza cerkiewnego stworzyły niepowtarzalny nastrój koncertu.


AktualnościUrząd Gminy Uście Gorlickie - e-mail: gmina@usciegorlickie.pl